ULUĞBEYLER SÜHEYL ÜNVER BELGESELİ GALASINA DAVET

“Uluğbeyler, Türkiye’ye gönül vermiş insanların ortak ismi…”

Uluğbeyler belgesel dizimizin üçüncü durağı, Türk kültür, sanat, bilim, tıp tarihine ömrünü adamış hezarfen Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver’i konu olan “Uluğbeyler Süheyl Ünver” belgeselin galasına teşrifleriniz bizleri onurlandıracaktır.

TARİH:      20 Nisan 2019, Cumartesi

SAAT:       18.00

YER:       İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre Kültür Merkezi, Beyazıt-Fatih/İstanbul 


Uluğbeyler Belgesel Dizisi 3: Süheyl ÜNVER

Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV), görsel çalışmalarına, belgesel serisi “Uluğbeyler” ile devam ediyor. Uluğbeyler, KOCAV’ın şiar edindiği “vefa” duygusunun bir yansımadır. Bu seri ile Türk dünyasında iz bırakan, kendini Türk irfanına adayan ve bir gayeye veren güzel erleri yâd etmek istiyoruz.

Uluğbeyler Süheyl Ünver belgeseli, ülkemizde kültür, bilim, sanat ve tıp tarihi denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Ord. Ptof. Dr. Süheyl Ünver’in hayatını anlatmaktadır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Uluğbeyler Süheyl Ünver belgeseli, bir yıllık sıkı çalışmanın ürünüdür.

Yönetmenliğini Vakıf mezunlarımızdan Mesut Aytekin’in yaptığı belgeselde, Süheyl Hoca’nın hayatına dokunmuş 16 isimle röportajlar gerçekleştirildi. Çekimleri, İstanbul, Sivas ve İzmir’de yapılan belgesel için 20 saati aşkın görüntü kaydedildi. Kurgusu 2 hafta süren 60 dakikalık belgeselde 20 kişilik bir ekip görev aldı.

NOT: KOCAV’ın etkinliklerini www.kocav.org.tr adresinden takip edebilirsiniz..