SOSYAL FAALİYETLER

Masa Tenisinde Heyecan Dolu Uzatmalar

Masa Tenisi Turnuvası, 14 Aralık Cumartesi günü Hacı Arif Bey Konağı’nda gerçekleştirildi. Spor müsabakalarının vazgeçilmezi haline gelen masa tenisi turnuvası bu dönem tek kategoride düzenlendi. 3 set üzerinden oynanması planlanan turnuvaya 8 erkek, 1 kadın olmak üzere toplam 9 sporcu katıldı.

Çeyrek finaldeki güçlü rakibi Emre Can Küpeli’nin 21-23’lük skorla soğuk terler döktürdüğü Muhammet Çürük, geriden gelerek rakibini 2-1 yenmeyi başardı. Yarı finalde rakibi bir başka uzatmaya giden maçın galibi Ali Mert Leblebici idi. Zorlu geçen karşılaşmanın sonucunda finalin adı İbrahim Temelli-Muhammet Çürük oldu. Heyecanın doruğa ulaştığı ikinci sette kazanan ve turnuvanın şampiyonu 21-11, 21-17’lik skorlar ile İbrahim Temelli oldu. Turnuvanın final maçında beyazlarda Halit Özatak ile siyahlarda Ahmet Aykut karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen müsabakayı Ahmet Aykut kazanarak turnuvayı birinci, Halit Özatak ise ikinci olarak tamamladı.

Dijital Saatler Çalıştı

Satranç Turnuvası, 5 sporcunun katılımıyla 7 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirildi. İlk defa dijital satranç saatlerinin kullanıldığı turnuva, 15+5 zaman temposuyla hızlı satranç kuralları gözetilerek eleme usulüyle 3 tur üzerinden düzenlendi. Bu zaman temposundaki turnuvalarda oyuncuların ikisinin de en az 15 dakika karşılaşma boyunca kullanabileceği düşünme süresi oluyor ve her hamle yapışında 5 saniye ek düşünme süresi kazanıyor. Süresi biten oyuncu rakibinin mat konumu dizebilecek yeterli taşa sahip olması halinde oyunu kaybediyor, rakibinin mat konumunu dizebilecek yeterli taşa sahip olmaması durumunda karşılaşma berabere ile sonuçlanıyor.

Turnuvanın final maçında beyazlarda Halit Özatak ile siyahlarda Ahmet Aykut karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen müsabakayı Ahmet Aykut kazanarak turnuvayı birinci, Halit Özatak ise ikinci olarak tamamladı.