SANATLARIMIZI ÖĞRETİYORUZ…

Kültür Ocağı Vakfı, her yıl öğrenciler için eğitim seminerleri ve konferanslar gerçekleştirmesinin yanı sıra öğrencilerin Türk sanatlarına olan ilgisini arttırmak amacıyla ebru ve hat kursları düzenliyor. On yılı aşkın süredir devam eden ebru ve hat kurslarına isteyen her öğrenci başvuruda bulunabiliyor. Birbirinden değerli hocalarımız, kursa katılan her öğrenciyle tek tek ilgileniyor ve her öğrencinin gelişim süreci düzenli olarak takip ediliyor. Kursların sonuna gelindiğinde ise öğrencilerimiz, kurs boyunca yaptıkları çalışmaları sergileme fırsatı yakalıyorlar.

Ebru Kursumuz Devam Ediyor

Her sene yoğun talep gören kurslarımızdan olan ebru kursu, bu sene 5 Ekim Cuma günü başladı. Ebru kursunu, ebru sanatçısı Halide Dursun tarafından verilmektedir. Ebru kursu, her Cuma 14.00 ile 19.00 saatleri arasında Vakıf merkezimiz olan Hacı Arif Bey Konağı’ndaki Mustafa Düzgünman Ebru Salonu’nda devam etmektedir.

Hat Kursumuz Devam Ediyor

Sınırlı sayıda kontenjanı bulunan hat kursumuz, bu sene 6 Ekim Cumartesi günü başladı. Hat kursu derslerimizi hat sanatçısı Ceyhun Oydem vermektedir. Hat

kursu, her Cumartesi 14.00 ile 16.00 saatleri arasında Vakıf merkezimizde devam etmektedir.