SAHADA GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ HAREKETLER YAŞANAMADI

KOCAV’ın tüm mensuplarının dört gözle beklediği, aylar hatta yıllar öncesinden transferlerin yapıldığı coşkulu Durmuş Hocaoğlu Kupası’nın bahar dönemi 11 Mart Çarşamba günü Çukurbostan Spor Tesislerinde başladı. Ancak 2020 yılından KOCAV Futbol Ligi de payına düşeni aldı ve aylar içinde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeni ile Durmuş Hocaoğlu Sezonu Bahar Kupası Turnuvası ilk maçların ardından tatil edildi. Kupaya ara verilmesinden dolayı sahada her sezon gördüğümüz ve görmek istediğimiz hareketler yaşanamadı.

Turnuvaya BAM SK, Fukara Team, Gökbörü, Hacı Arif Bey, Mavi Hilal ve Pembe Panter JK takımları katıldı. Güz Kupası şampiyonu KOCAV Hilal takımı ise Bahar Kupası’nda yer almadı. İlk haftayı BAM SK ve Pembe Panter galibiyetle kapatırken Hacı Arif Bey takımı ile Fukara Tim berabere kaldı. Hal böyle olunca Hacı Arif Bey ve Gökbörü takımları mağlubiyeti sırtlayarak sezona başladı. Turnuvanın renkli takımlarından BAM SK ve Pembe Panter'i taraftarları yine yalnız bırakmadı. Taraftarların katılımı ile turnuva, şenlik alanına döndü.

Bahar Kupası’nda BAM’ın KOCAV KAGEM sponsorluğuyla forma giymesi ile kupa takımlarının hiçbiri formasız kalmadı. Heyecanlı lig maratonunun ardından Bahar Kupası için takımlar hummalı bir transfer sezonunda birbiriyle yarıştı. Özellikle bu sene lige ilk defa katılan giriş sınıfı öğrencileri kulüp yöneticilerini peşlerinden koşturdu. Anadolu takımlarından getirilen genç oyuncular altın ayakkabıya eşdeğer olan gol krallığı içinde kendi aralarında yarıştı.

Velhasıl gözün hakkı başka gönlün hakkı başkadır demiş büyüklerimiz. Bahar Kupasının hakkını gözlerimizle belki veremedik ama KOCAV'ın gençleri olarak gönüllerimizde hakkını gani gani verdiğimiz bir sezon oldu. Bu yarım kalmış hikâyenin salgın sonrasında elbette tamamlanacağı ümidiyle tüm sporseverler yeni sezon için kombinelerini ayırttı.

 

Şükrü Murat AYSÖNDÜ (İhtisas 2)