KONFERANS/PANEL/ AÇIKTORUM

Mevcut gündeme bağlı kalmadan, kendi belirlemiş olduğumuz bir başlık üzerinden gerçekleştirdiğimiz Konferans/Panel/Açıkoturum dizilerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Malumunuz olduğu üzere bu dönemi de "Ahlak" bahsine ayırdık. Başlık üzerinden önemli gördüğümüz hususları , dönem sonuna kadar uzmanlarının gözünden sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Bu kapsamda Şubat ayının ikinci konuğu; Mimarsinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan POYRAZ. Uzmanlık alanı Değer felsefesi, mateetik ve dil felsefesi olan POYRAZ, ahlak üzerine yaptığı çalışmalarlarla da dikkat çekiyor.  

"Gyges'in Yüzüğü : Görünmezlik Durumunda Ahlak" başlığıyla 16 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 17.00'de KOCAV Erol Güngör Kültür Merkezi, Ömer Lütfi Mete Salonunda gerçekleştirilecek konferansa davetlimizsiniz.

 

PROF. DR. HAKAN POYRAZ

1962 Ordu doğumlu. Lisans ve Yüksek Lisansı İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünde Doktorayı Ankara Üniversitesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitelerinde çalıştı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi felsefe bölümünde öğretim üyesidir. Hakan Poyraz’ın Dil ve Ahlak (Vadi, 1996) Hacivatın Hüznü (Vadi, 2002-Değişim 2013) Zehirli Bir Şey (2003), Adayazılar(Değişim 2010), Ahlak Felsefesi Yazıları (Dergah 2016) adlı kitapları; ve bilimsel makalelerinin yanı sıra çeşitli dergi ve gazetelerde mizahi yazıları, denemeleri ve karikatürleri yayınlanmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.