KOCAV SEMİNERLERİ BAHAR DÖNEMİ BAŞLADI

KOCAV Seminerleri, KOCAV’ın en kapsamlı programıdır. Uzun soluklu seminer programı ile öğrencilerin temel alanlardaki eksiklerinin giderilmesi amaçlanmaktadır.

KOCAV Kürsüleri tarafından planlanan ve yürütülen KOCAV Seminerleri, Giriş, Gelişme ve İhtisas olmak üze­re üç aşama halinde planlanmış, her aşamada ikiye ayrılmıştır. Bunlardan Giriş I, Gelişme I ve İhtisas I sınıfları “Güz Dönemi'nde, Giriş II, Gelişme II ve İhtisas II sınıfları ise “Bahar Dönemi'nde açılmaktadır. Giriş ve Gelişme seminerleri “Temel Seminerler”, “Sanat Seminerleri” ve “Kişisel Gelişim Seminerleri” olmak üzere üç başlık al­tında yapılmaktadır. İhtisas kademesinde ise öğrencilere bilimsel çalışmalara temel olması maksadı ile “Metodolo­ji bilgisi” verilmektedir.

Seminerlerin her bir kademesi 32 saatlik bir program üzerine bina edilmiş ve 8 hafta sürecek şekilde planlanmıştır. Bu kapsamda gerçekleştirilen KOCAV Seminerleri Bahar Dönemi Giriş II, Gelişme II ve İhtisas II olarak derslerine  5 Mart 2016 Cumartesi günü başladı.

 Kocav Seminerleri 2015-2016 Eğitim Dönemini 30 Nisan 2016'da gerçekleştirilecek olan  Mehmet Akif Ersoy Öğrenci Sempozyumu ile son bulacaktır.