KOCAV'LI GENÇLER AKİF'İ KABRİ BAŞINDA ZİYARET ETTİ
Her  yıl KOCAV Seminer Programlarının sonunda İhtisas Sınıfı Öğrencileri tarafından  yapılan Öğrenci Sempozyumlarının, 2016 Bahar Dönemi konusu "Mehmet Akif Ersoy"  olarak belirlenmiştir. 
5 Mart 2016 Cumartesi günü ilk toplantısı danışman hocalar, koordinatörler ve  öğrencilerle birlikte  gerçekleştirilen sempozyum çalışmaları çerçevesinde, 12 Mart sabahı  
Mehmet Akif Ersoy kabri başında ziyaret edilmesi kararlaştırılmıştı.  95 yıl önce 12 Mart 1921’de milli marşımız olarak kabul edilen İstiklal Marşı’mızın  yazarı Mehmet Akif, eğitimden sorumlu başkan yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Delican’ın  refakatinde yaklaşık 50 kadar vakıf mensubunun katılımı ile Edirnekapı’daki kabri başında  anıldı. Hafız Mustafa Kara'nın Kur’an tilavetinin ardından, Yrd. Doç. Dr. Necmettin Özmen  İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif hakkında bir konuşma yaptı. “Allah bu millete bir  daha İstiklal Marşı yazdırmasın” temennisi hatırlarda program sona erdi. Bu topraklar için  toprağa düşenleri ve bu millete İstiklal Marşı’nı armağan eden Mehmet Akif’i saygı ve  minnetle anıyoruz.
 
Emir KARAKAYA