HUKUK CAMİASI İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Kültür Ocağı Vakfı, 17 Mayıs 2019 Ramazan akşamı Türkiye’nin dört bir yanından gelen, çok kıymetli hukukçuları ağırlamanın sevincini yaşadı. Vakfımız Hukuk Araştırmaları Kürsüsü tarafından her yıl düzenlenen Hukukçular İftarı bu yılda farklı meslek gruplarından, farklı simaları İftar yemeğinde bir araya getirdi.  İstanbul Üniversitesi rektörlük binasında gerçekleştirilen İftar yemeğinde bir araya gelen Hukukçular, okunan ezan ile birlikte oruçlarını açtılar. Açılış konuşmasını yapmak üzere ilk olarak kürsüye Vakıf Meclisi Üyemiz Av. Yunus Koçal geldi.

“Gelenekselleşen Hukukçular İftar ile bir arada olmanın gururunu yaşıyoruz. Daha nice senelere birlik ve beraberlik içerisinde ulaşan iftarlarımızı geçirmek nasip olur. Birliğimiz, birlikteliğimiz daim olsun. Bizi devletimizi, aziz Türk Milletini her türlü bela ve musibetten korusun ve yüceltsin. Uzaktan ve yakından iştirak eden dostlara teşekkür ederiz. “Diyerek Sözlerine sonlandıran Yunus Koçal’ın ardından kürsüye, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı aynı zaman da Vakfımız Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Abuzer Kendigelen çıktı.

“1986’lı yıllarda tohumları atılan bu vakfın bugün geldiği durumu görmekten duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Bugün ki iftarın daha başka bir anlamı var. Bu bina 1860 tarihinde yapıldı ama 1923 tarihinden itibaren Hukuk eğitimine vakfedildi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi burada eğitimini gösteriyor. Ve bugün burada büyük kısmı hukukçulardan oluşan misafirlere ev sahipliği yapıyor. Bu açıdan da ayrı ve önemi büyük bir iftar yemeği olduğunu belirtmek isterim. Ben deniz 1985 yılında hukuk fakültesini bitirdim. O gün den beri hizmete devam ediyorum. Hala nöbetimiz burada devam ediyor. Özellikle baktığımda ağabeylerimizi görüyoruz, kardeşlerimizi ve gençlerimizi görüyoruz. Dört farklı kuşağı aynı çatı altında görüyoruz. Ne kadar şükretsek ne kadar Hamd etsek az. Kültür Ocağı Vakfı 1986 yılından bugüne kadar büyük meşakkatlerle yol kat etti. Ülkede sahip çıkılmasını hak eden kurumlardan birisidir. Özellikle siz hukukçulara vakfımıza sahip çıkmanızı istirham ediyorum. Bu vakfa el verenler, omuz verenler,  rehber olanlardan Allah onlardan razı olsun.” Diyerek sözlerini sonlandıran Abuzer Kendigelen son olarak, misafirlere ne olur mesleğinizi ve desteğinizi bu vakıftan esirgemeyin diyerek konuşmasını bitirdi.

Son olarak Yargıtay Üyesi Mehmet Durgun ve Av. Hasan Özbey de gelen misafirlere teşekkür ederek güzel temennilerde bulundular.

 

 

HUKUKÇULAR İFTARI 2019