EKONOMİ OKULU BAŞLIYOR

   EKONOMİ OKULU EĞİTİM PROGRAMININ İÇERİĞİ

Kültür Ocağı Vakfı Kariyer Geliştirme Merkezi 2011 yılından bugüne sürdürdüğü seminer ve eğitim programlarına Ekonomi Okulu Eğitim Programını da eklemiştir.2018 yılında başlayan Ekonomi Okulu’nun 2020 yılı itibariyle 3. dönemi yapılacaktır.

Eğitim programı Kültür Ocağı Vakfı Kariyer Geliştirme Merkezi Icra Kurulu ve konunun uzmanı akademisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Ekonomi ve finans alanındaki bilgilerin anlamlı bir bütün içinde gerçek örnekler üzerinden anlatımı ve uygulamasını içermektedir.

EĞİTİM PROGRAMININ HEDEFİ

Ekonomi Okulu eğitim programının hedefi iş hayatına adım atmaya hazırlanan öğrenci ve mezunların rekabet düzeylerini artırmaya yöneliktir. Eğitim sonunda katılımcılar mikro ölçekte bir şirketin finansal durumundan, küresel piyasaların analizine kadar geniş bir perspektif kazanacaktır. Program akademik bilgi temeli oluşturmakla birlikte, ekonomik ve finansal mekanizmaların daha iyi anlaşılmasını hedeflemektedir.

KİMLER KATILMALI

 Ekonomi Okulu eğitim programının hedef kitlesi lisans ve lisansüstü ekonomiye ilgi duyan öğrenciler ve mezunlardır.

SERTİFİKA

 Ekonomi Okulu eğitim programına %70 katılım koşulunu sağlayan ve programın sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara Kültür Ocağı Vakfı Kariyer Geliştirme Merkezi   tarafından onaylı sertifika verilecektir.

DERS PROGRAMI

Eğitimler Kültür Ocağı Vakfı Hacı Arif Bey Konağı Ahmet Yesevi Salonunda ( 7 Mart 2020 - 11 Nisan 2020 ) tarihlerinde Cumartesi günleri 6 hafta toplam 24 saat olmak üzere 13:00-17:00 saatleri ar- asında yapılacaktır.

  • Ulusal ve Uluslararası Ekonomik Kuruluşlar
  • Girişimcilik ve İnovasyon
  • Finans Uygulamaları
    Piyasanın Uçlü Sac Ayağı Borsa Kur ve Faiz
  • Küresel Ekopolitik ve Türkiye
  • Davranışsal Finans
  • Temel Ekonomik Veriler ve Türkiye Uygulaması
  • Mâli Tablolar Analizi
  • Stratejik Yönetim

KAYIT
 

Kayıt için lütfen  https://www.kisa.link/MCbY adresinde yer alan Ekonomi Okulu eğitim programı kayıt formunu doldurunuz. Telefon veya e posta ile kayıt kabul edilmemektedir, Katılımcılar koşulları sağlayan adaylar arasından mülakatla belirlenecektir.