DÜŞÜNCE DERGİSİ MARKA PATENTİNİ ALDI

 

Kültür Ocağı Vakfı bünyesinde çıkarılan Düşünce Dergisi, Türk Patent Enstitüsü’nden Marka Patentini alarak ismini ve logosunu tescil ettirdi.

KOCAV Yayıncılık tarafından kültür dünyasının hizmetine sunulan ve 2014 yılından bu yana yayın hayatına devam eden Düşünce Dergisi, “Hür tefekkürün Kalesi” olmak amacıyla çıktığı yolda emin adımlarla çalışmalarına devam etmektedir. Günümüzde fikirlerin belirli ideolojilerin etkisi altında şekillenmek durumunda kaldığından bahseden editör Esra Gültekin, derginin amacını kısaca şöyle ifade etmektedir: “Düşünceyi kendi kelimelerimiz, kendi fikirlerimiz, kendi medeniyet birikimimizle ele alma amacındayız.”

Farklı üniversitelerden ve farklı disiplinlerden akademisyenlerin dâhiliyle fikir çeşitliliği sağlanan Düşünce Dergisi’nde, alanında yetkin hocaların makalelerinin yanı sıra akademik hayata yeni adım atmış gençlerin de çalışmalarına yer verilmektedir. Ayrıca yayımlanan her sayıdan sonra; en çok öne çıkan ve akıllarda sorular uyandıran yazıların yazarları ile “Düşünce Sohbetleri” de yapılmaktadır. Bu çerçevede yazar ile tartışma ortamı oluşturularak okur ve yazar bir araya getirilmektedir.

 

Ayşenur GÖK

(İhtisas 2)