Dergiler
 • Türk Kültürü İncelemeleri Dergisi

   

  Türk Kültürü İncelemeleri Dergisi, KOCAV Yayıncılık tarafından akademik süreli yayın olarak kültür dünyasının hizmetine sunulmuştur.

  Genel editörlüğünü Prof. Dr. Nihat Öztoprak'ın yaptığı Türk Kültürü İncelemeleri Dergisi, MLA International Bibliography ve Turkologischer Anzeiger isimli iki uluslar arası indeks ve bir de ULAKBİM Sosyal Bilimler Veri Tabanı tarafından taranmakta ve sosyal bilimler alanında en önemli süreli yayınlar arasında yer almaktadır.

  Yılda iki defa yayınlanan derginin ilk sayısı 2000 yılında çıkarılmıştır. Tarih, edebiyat, tercüme, tanı-tım gibi bölümlerle zenginleşen dergide, bugüne kadar akademik literatürün zenginleşip gelişmesine katkı sağ¬layan pek çok makale yayımlanmıştır.

  Dergimize ulaşmak için https://tkidergisi.com/ adresine gidebilirsiniz..

  devamı...
 • Rengahenk

  Söyleyecek Sözümüz Var

  “Rengahenk asla bir şeyler öğretmek, dikte etmek yahut bilmişlik taslamak edasında olmayan; aksine bir atölye misali sürekli işleyen, bizatihi öğrenen bir sürecin sayfalarda somutlaşan hâlidir.”

  Rengâhenk Dergisi, Kültür Ocağı Vakfı’nda yetişen kalemlerin KOCAV Bülteni’ne sığmayışlarının ifadesidir. KOCAV Bülteni’nin 10. sayısına kadar “Genç Kalemler”iyle pişen muhayyile, bir “dergi” ihtiyacını tastamam ortaya koyduğunda birçok rengin âhenginden dem vurma vaktinin geldiği belli olmuştu artık. Söyleyecek sözü olmanın ve bu sözü usulüyle söylemenin omuzlara yüklediği sorumluluk şuuru, biteviye öğrenme arzusuyla harmanlanınca dergi dünyasının belki de en kategori dışı üyesi zuhur etti: 

  Üç ayda bir yayımlanan Rengâhenk, kültür, sanat, teknoloji, edebiyat, ekonomi vb. pek çok alanda yazılara yer veren bir gençlik dergisidir. Çok yönlü yapısı, özel sayfaları ve fark oluşturan mizanpajı ile Rengâhenk bir yazar atölyesi gibi genç kalemleri bir araya getirip yetişmelerini sağlamaktadır.

  devamı...
 • KOCAV Bülten

   

  Okuyun Haberiniz Olsun

  “KOCAV Bülteni, halis niyetlerin, özverili gayretlerin ve muhabbet dolu gönüllerin bir ürünüdür.”

  KOCAV Bülteni, Kültür Ocağı Vakfı’nda gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin yer aldığı, vakfın resmi haber organıdır. “KOCAV’a Dair Her şey”i anlatmak gayesi ile 2004 yılında yayım hayatına başlayan KOCAV Bülteni üç ayda bir yayımlanmaktadır.

  Her sayısında 40 sayfa KOCAV’ı anlatan KOCAV Bülteni, bünyesinden Genç Kalemler, Rengâhenk ve Kürsü isimli üç ayrı dergi çıkarmıştır. Haberlerin yazılmasından fotoğrafların çekilmesine kadar her aşamasında öğrencilerin yer aldığı KOCAV Bülteni, diğer kurumların bültenlerinden farklı olarak haberin yanında kurumsal aidiyeti arttırıcı çalışmalara da yer vermektedir.

  Özgün yapısı ve farklı mizanpajı ile oldukça beğenilen KOCAV Bülteni, sonu sıfırlı biten yıllarda özel sayılarla KOCAVlıları selamlamaktadır.

   

  devamı...